GROTA SOLNA SELEN W KOŁOBRZEGU
OFERUJE PAŃSTWU SEANSE, KTÓRE MAJĄ POZYTYWNY WPŁYW NA TAKIE DOLEGLIWOŚCI ZDROWOTNE JAK:

-przewlekłe stany zapalne gardła, krtani, astma oskrzelowa

-nieżyty (alergiczne i przerostowe) górnych dróg oddechowych

-nawracające, przewlekłe stany zapalne zatok czołowych oraz przynosowych

-pylica płuc

-niedoczynność tarczycy

-nerwice, przemęczenie, stres

-zaburzenia sercowo-naczyniowe: niewydolność krążenia, stany pozawałowe, nadciśnienie tętnicze

-schorzenia przewodu pokarmowego, choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy

-nieżyty żołądka

-nadwaga, otyłość

-schorzenia dermatologiczne: łuszczyca, atopowe zapalenie skóry


Wdychanie i inhalacje powietrza zawierającego wysoki poziom krystalitów chlorku sodu oraz wielu mikroelementów (m.in. wapnia, żelaza, magnezu, manganu) sprzyja leczeniu i rehabilitacji górnych i dolnych dróg oddechowych, astmy, alergii pochodzenia wziewnego, alergicznych zmian skóry (Merkuriusz Polski).

Nasza Grota Solna wypełniona jest powietrzem bogatym w jod, żelazo, magnez i mangan, ułatwiając przywrócenie równowagi jonowej i mikroelementowej w organizmie. Ponadto, działa to korzystnie podczas leczenia depresji i nerwic oraz likwiduje przemęczenie i napięcie towarzyszące sytuacjom dnia codziennego.

Grota Solna Selen tworzy mikroklimat solny, którego zaletą jest minimalizowanie w powietrzu zawartości bakterii i grzybów (drożdżaki-głównie Candida albicans), co pozwala na znormalizowanie ich ilości na błonach śluzowych dróg oddechowych. Leczenie poprzez przebywanie w grotach solnych jest naukowo uzasadnione i od wielu lat stosowane na całym świecie.


Nasza Grota Solna
zapewni Państwu kontakt z dobroczynnymi dla zdrowia pierwiastkami,
takimi jak:


JOD - jest pierwiastkiem, odpowiedzialnym za prawidłowe funkcjonowanie tarczycy, odpowiedzialnej za odpowiednią przemianę materii oraz utrzymanie stałej wagi ciała.

WAPŃ - jest to podstawowy pierwiastek budulcowy układu kostnego, którego niedobór powoduje osteoporozę oraz zwiększoną łamliwość kości.

MAGNEZ - jest pierwiastkiem pozytywnie wpływającym na układ nerwowy, obniżając napięcie nerwowe, wpływa na obniżenie ciśnienia krwi.

POTAS i SÓD - to mikroelementy niezbędne do prawidłowego funkcjonowania układu krwionośnego, utrzymują one równowagę kwasowo-zasadową w organizmie.

SELEN - jest mikroelementem spowalniającym proces starzenia się skóry, jednocześnie blokując wolnym rodnikom dostęp do komórek.

BROM - ma znaczenie przy obniżaniu podwyższonego ciśnienia krwi, korzystnie wpływa na funkcjonowanie układu nerwowego.


DOŚWIADCZ LECZNICZYCH WŁAŚCIWOŚCI GROTY SOLNEJ SELEN